У місті Пирятин відправили на переробку перші 30 тонн відходів картонної упаковки, які зібрали підприємства та мешканці чотирьох громад. Таку кількість сировини зібрали за 2 місяці, – повідомляє об’єднання виробників товарів в упаковці Recopack, що діє за принципом розширеної відповідальності. 

У Recopack підкреслили, що проєкт є унікальним, адже він об’єднує чотири громади (Пирятин, Гребінки, Чорнухи, Новооржицьке). Досвід, отриманий у цьому проєкті, буде гарним прикладом для впровадження такої системи в інших громадах. 

Систему роздільного збирання організували наступним чином: 

  • для населення встановили контейнери для роздільного збирання: жовті – для паперу та пластику і зелені – для скла. Наразі придбано 360 контейнерів (240 жовтих, 120 зелених), які встановили на 120 контейнерних майданчиках для роздільного збирання;
  • окремо відходи збираються у торговельних точках і надалі відсортовуються на майданчику КП «Екосервіс-2022»; 
  • на великих підприємствах громад встановили контейнери для роздільного збирання відходів. Згідно з підписаними договорами на обслуговування системи роздільного збирання відходів, підприємства самі доставляють відходи на виробничий майданчик КП «Екосервіс-2022». 

Низка громад Полтавщини зацікавилася цим проєктом.  Вже підписаний меморандум між 5 громадами, які готові об’єднатися задля створення на їхній території системи роздільного збирання відходів. 

Проєкт реалізується за підтримки німецьких партнерів з GIZ за сприяння Глобального проєкту «Захист довкілля у всьому світі».  

Довідково. Розширена відповідальність виробника (РВВ) — комплекс економічних, фінансових, адміністративних та організаційних заходів для забезпечення відповідальності виробників певних видів продукції за управління стадією відходів у життєвому циклі продукції (ст. 1 Закону України «Про управління відходами»).

Детальніша інформація: