Нафтогаз планує побудувати кілька ТЕЦ на біопаливі в Житомирі та Львові, а також ТЕЦ на альтернативному паливі у Новояворівську.

Нафтогаз розпочав підготовчі роботи з будівництва ТЕЦ, що працюватимуть на біомасі (деревній трісці) та твердому вторинному паливі (RDF), у Львові та Житомирі. Загальна потужність об’єктів складатиме 90 МВт теплової енергії та 11 МВт електричної. Плановий період здачі об’єктів в експлуатацію у Львові  – 1-й квартал 2023 року, в Житомирі – 4-й квартал 2023 року.

Загалом у планах Нафтогазу побудувати щонайменше 9 біоТЕЦ та біокотелень у 8 регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної.

Нову сучасну ТЕЦ на альтернативному паливі у Новояворівську планують збудувати у стислі терміни. В рамках проекту передбачається і будівництво  сортувального комплексу твердих побутових відходів. 

Відповідно до проєкту, необхідний обсяг збору ТПВ становить 70 000 тон на рік, які включають на 30-35% вторинні ресурси, а також ті, що біологічно розкладаються і придатні для горіння (65%), а саме близько 45 000 тон на рік. Іншою паливною складовою планується використання деревної тріски обсягом 39 000 тон на рік.

Детальніша інформація: