Використання переваг сонячної енергетики та поступове встановлення сонячної енергії у різних типах будівель, – це лише частина ініціатив Стратегії ЄС щодо сонячної енергії. Документ окреслює комплексне бачення швидкого використання переваг сонячної енергії та представляє кілька ініціатив із подолання проблем у короткостроковій перспективі. 

Стратегія використовує комплексний підхід до сектору сонячної енергетики, охоплюючи всі технології та попит. Вона визначає бар’єри, які все ще заважають сонячній енергії повноцінно виконувати свою роль в енергетичному переході, і пропонує заходи для їх усунення. Стратегії має на меті подвоїти потужності фотоелектричних установок до 2025 року та 600 ГВт нових потужностей до 2030 року.

Стратегія пропонує три ініціативи:

  • Європейська ініціатива сонячних дахів для прискорення використання сонячної енергії в будівлях, яка містить пропозицію щодо поступового запровадження обов’язку встановлення сонячної енергії в різних типах будівель;
  • масштабне партнерство ЄС з підвищення кваліфікацій, яке охоплює сектор відновлюваної енергії в цілому;
  • Європейський альянс сонячної фотоелектричної промисловості, форум для зацікавлених сторін сектору для співпраці щодо збільшення виробництва в ЄС.

Крім того, разом із планом REPowerEU ухвалена ініціатива щодо швидшого отримання дозволів для проєктів у сфері відновлюваної енергетики, що сприятиме прискоренню впровадження сонячної енергії в ЄС.

Детальніша інформація: