23 січня 2024 року Європейська Комісія прийняла нові мінімальні гігієнічні стандарти для матеріалів і виробів, які контактують з питною водою. З 31 грудня 2026 року вони застосовуватимуться до матеріалів і виробів, що використовуються в нових установках, або коли старі установки реконструюються чи ремонтуються. Ці стандарти запобігатимуть розмноженню мікробів і зменшать ризик вимивання шкідливих речовин у питну воду.

Довідково. У 2020 році була переглянута Директива про питну воду, яка набула чинності в ЄС у січні 2021 року. Переглянута Директива гарантує безпечніший доступ до води для всіх європейців і забезпечує найвищі у світі стандарти питної води відповідно до амбіцій нульового забруднення, оголошених у Європейському зеленому курсі. Нові правила також є відповіддю на першу в історії успішну європейську громадську ініціативу «Right2Water», яка зібрала 1,6 млн підписів на підтримку покращення доступу до безпечної питної води для всіх європейців.

Нові гігієнічні стандарти будуть застосовуватися до матеріалів і виробів, призначених для використання в нових установках для забору, очищення, зберігання чи розподілу води, або для ремонтних робіт з використанням труб, клапанів, насосів, лічильників води, фітингів і кранів. Це зробить воду безпечнішою для пиття та зменшить адміністративне навантаження на компанії, які виробляють відповідні матеріали та продукцію, а також на національні органи влади.

До цього часу в ЄС не було досягнуто значної гармонізації, і виробники були зобов’язані отримувати різні дозволи у кожній державі-члені, де вони хотіли продавати свою продукцію. Нові правила також спростять роботу з узгодження, яку раніше проводив кожен національний орган.

Матеріали та продукція, які відповідають новим стандартам ЄС, отримають декларацію відповідності ЄС та спеціальне маркування ЄС. Таким чином, продукт зможе продаватися по всьому ЄС без будь-яких обмежень, пов’язаних з можливими проблемами для довкілля або здоров’я населення.

Детальніша інформація: