До 2030 року ЄС має намір висадити 3 млрд додаткових дерев. Про це йдеться у Новій лісовій стратегії до 2030 року. Для виконання цього завдання Європейська Комісія розробила дорожню карту дій, яка має на меті детально регламентувати таку висадку. Україна також намагається дотримуватись такого тренду: у рамках програми Президента “Зелена країна” передбачається за 3 роки висадити 1 мільярд нових дерев, а за 10 років – збільшити площу лісів на 1 мільйон гектарів.

Відповідно до Дорожньої карти дій, Європейська Комісія має опублікувати керівні настанови щодо сприятливого для біорізноманіття лісонасадження та лісовідновлення, які також будуть стосуватися агролісового господарства і висадження дерев у містах. Крім того,  Європейська Комісія має створити інструментарій для людей, які хочуть долучитися до ініціативи: розробити маркування, взірці сертифікатів, шаблони почесної грамоти та брендинг ініціативи (візуальний образ, хештеги у соціальних мережах, гасла). 

У грудні 2021 року Європейська Комісія запустила лічильник дерев, які мають бути висаджені до 2030 року. Наразі лічильник показує, що вже висаджено 4 475 977 дерев. Також можна ознайомитися з інформацією, яка країна, скільки та яких дерев висадила за допомогою спеціальної інтерактивної карти. 

У рамках програми Президента України “Зелена країна” передбачається за 3 роки висадити 1 мільярд нових дерев, за 10 років – збільшити площу лісів на 1 мільйон гектарів. Подібна до європейської інтерактивна карта працює і для України. 

Детальніша інформація: