За даними міжнародної групи вчених-лісоводів, тип лісу, який значною мірою ігнорується та нехтується, демонструє значний потенціал для відновлення, покращення видового різноманіття та здатності протистояти зміні клімату.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у рецензованому науковому журналі PLOS ONE, для євразійської осики існує достатньо середовища проживання, і ці середовища продовжуватимуть бути придатними для цього «ключового виду» при потеплінні клімату.

Осикові системи швидко відновлюються та колонізують нові райони, тому ці типи лісів ідеально адаптуються до збільшення порушень лісу, таких як пожежі, хвороби, комахи та бурі, які очікуються за сценаріями потепління клімату.

Вчені провели обстеження більш ніж чотирьох мільйонів лісових місцевостей, використовуючи польові вимірювання, технології дистанційного зондування та складні аналітичні методи, щоб краще зрозуміти історичне та потенційне середовище проживання осики, назване “реалізованою нішею”, по всій лісовій місцевості Чехії, яка схожа за складом на ліси Центральної Європи. 

Осикові ліси колись були значно поширенішими в цих регіонах, але комерційне лісове господарство, яке зазвичай сприяє монотипічним насадженням бажаних видів хвойних, змінило ці середовища проживання.

Проте цю проблему можна вирішити. Вчені зазначають, що корекція курсу в європейському лісовому господарстві може допомогти відновити ці ліси. На кожному гектарі відновленого осикового лісу буде процвітати різноманітність рослин і тварин.

Євразійська осика – Populus tremula – є одним із шести видів осики в роді Populus, які в сукупності простягаються на більшу частину Північної півкулі. Разом ці види створюють величезне біорізноманіття порівняно з навколишніми лісами. Євразійська осика охоплює всю Європу та Азію. Тремтяча осика, Populus tremuloides, є найбільш поширеним деревом в Північній Америці, де вона також відома як ключовий вид, що сприяє підвищенню біорізноманіття навіть при зміні клімату.

Детальніша інформація: