Париж робить річку Сену знову придатною для плавання, підвищивши до 2025 року якість води. Літні Олімпійські ігри, що пройдуть в столиці Франції, прискорили проєкт відновлення.

Місцева влада вивчає п’ять місць для купання: два на берегах парку Рів-де-Сен та по одному в кварталі Марі, порту Берсі, Булонському лісі. Загалом наразі визначено близько двадцяти потенційних місць, розташованих у 16 ​​муніципалітетах мегаполісу.

На початку червня 2023 року аналізи води, проведені на основі чинних європейських правил, показали «чудові результати». Зокрема, концентрації двох бактерій, E.coli та Enterococcus, була достатньо низькою, щоб безпечно купатися в річці.

Водночас, як стверджує місцева влада, основний ризик пов’язаний з опадами. Коли дощова вода потрапляє в паризьку каналізаційну систему, вона переливається та скидається в річку, забруднюючи її токсичними бактеріями. Тому місто побудує резервуар місткістю 50 тисяч кубометрів, який накопичуватиме опади й запобігатиме витоку забрудненої води в Сену. Протягом 24 годин після зливи накопичену воду зі сховища поступово закачуватимуть у загальну систему каналізації.

Крім того, Париж має завершити перехід деяких будинків від застарілої каналізаційної системи, що скидає стічні води в річку, до сучасного підключення до комунікацій.

Одночасно місто проводить експеримент із очищення води за допомогою очеретяних плавнів, які висадять в районі Булонського лісу. Очікують, що очерет фільтруватиме дощову воду, забруднену контактом із автомобільними дорогами.

Зараз у місті діє спроєктована у ХІХ столітті каналізаційна система, яка об’єднує дощову каналізацію та стічні води. Тому під час сильних злив (які щодалі стають частішими через зміни клімату) в Сену стікає суміш дощової води та продуктів людської життєдіяльності. Звісно, це призводить до зараження ріки численними небезпечними бактеріями.

Детальніша інформація: