На пілотний аукціон Європейського водневого банку з виробництва відновлюваного водню в Європі надійшло 132 заявки на проєкти, які планується реалізувати у 17 європейських країнах.
Довідково. Європейський банк водню – це ініціатива, спрямована на сприяння внутрішньому виробництву та імпорту відновлюваного водню в ЄС. Він має на меті розблокувати приватні інвестиції в ЄС і третіх країнах шляхом вирішення інвестиційних проблем, усунення дефіциту фінансування та підключення споживачів до постачання відновлюваного водню у майбутньому, допомагаючи досягти 20 млн тонн водню в енергетичному балансі ЄС до 2030 року.
Загальна сума підтримки, на яку існує запит, значно перевищує наявний на даний момент бюджет у 800 млн євро, наданий Фондом інновацій.
Усі пропозиції разом передбачають загальну заплановану потужність електролізерів 8,5 ГВт. Протягом десяти років це призведе до загального обсягу виробництва 8,8 млн тонн відновлюваного водню. На щорічній основі це складатиме близько 10% амбіцій REPowerEU ЄС щодо внутрішнього виробництва водню з відновлюваних джерел у 2030 році.
Виробники відновлюваного водню зробили свої заявки на отримання підтримки у формі фіксованої премії за кілограм виробленого відновлюваного водню. Ця надбавка доповнює розрив між вартістю виробництва та ціною, яку покупці зараз готові платити за відновлюваний (а не за викопний) водень.
Європейська Комісія також пропонує новий механізм «Аукціони як послуга», щоб дозволити державам-членам скористатися перевагами платформи на рівні ЄС і надати національне фінансування додатковим проєктам. Німеччина стала першою країною ЄС, яка скористалася функцією «Аукціони як послуга», виділивши 350 млн євро зі свого національного бюджету на проєкти з виробництва відновлюваного водню, розташовані в Німеччині, на той випадок, якщо відповідні заявки на німецькі проєкти не зможуть бути підтримані Інноваційним фондом через бюджетні обмеження.
Детальніша інформація: