Під час конференції у Лугано (Швейцарія, 4-5 липня 2022 року) Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець презентував довкіллєву складову Плану відновлення України. У конференції взяли участь Президент України Володимир Зеленський (онлайн), Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, представники Офісу Президента, Уряду України, Парламенту, бізнесу, громадянського суспільства, – загалом представники понад 50 країн та 20 міжнародних організацій. 

“Над розробкою відповідного розділу “Екологічна безпека” працювало понад 200 експертів. Як результат маємо 76 природоохоронних проєктів, на реалізацію яких нам потрібно 25,5 млрд євро.  І ми вже дбаємо про залучення інвестицій. В рамках програми LIFE, до якої нещодавно приєдналася Україна, зможемо реалізовувати низку проєктів ще до того, як станемо членом Євросоюзу”, – зазначив Міністр. 

За його словами, стратегічна ціль повоєнного відновлення – чисте та безпечне довкілля, подальший рух європейським “зеленим курсом” та відбудова економіки за принципами сталого розвитку. Відтак Україні потрібно реалізувати 9 нагальних реформ: у сфері управління відходами, державного екологічного контролю, регулювання промислового забруднення, комплексного моніторингу довкілля, управління природоохоронними територіями тощо. 

Серед практичних результатів буде створення: 

  • понад 100 сучасних об’єктів управління відходами;
  • 10 зразкових національних парків відповідно до стандартів ЄС;
  • 10 реабілітаційних центрів для диких тварин;
  • 15 біопереходів на шляху міграції тварин;
  • 9 лісонасіннєвих центрів з вирощування саджанців дерев;
  • а ще використання сучасних технологій для відбудови промисловості та зменшення викидів парникових газів у 10 разів.

Нагадаємо, що створена Національна рада з відновлення напрацювала проєкт Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України, що, серед іншого, включає окремий блок, присвячений екологічній безпеці.

Детальніша інформація: