Україна активно планує своє повоєнне відновлення, зокрема через розробку Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України, який був презентований у Лугано в липні 2022 року. Багато міжнародних партнерів, зокрема Чехія, готові підтримати Україну у її планах зеленого відновлення. 

27 червня 2022 року Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець зустрівся з послом Чехії в Україні Радеком Матулою. Вони обговорили «зелене» повоєнне відновлення України, підтримку Чехією українських природних парків, кліматичну політику, реформу системи управління відходами та боротьбу з промзабрудненням. 

«За 5 місяців війни росіяни пошкодили окопами і спалили територію лісів, співставну половині Чехії. Близько 1 млн га наших заповідних територій під загрозою знищення. Після війни усе це потрібно розміновувати та відновлювати. І тут для нас дуже важлива підтримка Чехії, яка має цінний досвід із розмінування територій», – повідомив Міністр Руслан Стрілець.

У свою чергу, Радека Матула зауважив, що Чехія розгляне можливість долучитися до осучаснення одного з українських природних парків.  

Також Міністр розповів послу про напрацювання Міндовкілля у сфері реформи управління відходами та наголосив, що Україна розраховує на налагодження практичної співпраці з Чехією у цьому напрямку. Очільник Міндовкілля привітав Чехію із головуванням у Раді ЄС та подякував за безпрецедентну військову, фінансову і гуманітарну підтримку України.

«Україна цінує увагу Чехії до всіх наших євроінтеграційних ініціатив та дякує, що питання повоєнного відновлення країни є одним із 5 основних пріоритетів чеського головування. Розраховуємо на подальшу підтримку Чехії», – зауважив Руслан Стрілець.  

Детальніша інформація: