8 березня 2022 року Європейська Комісія ухвалила Комюніке «REPowerEU: Спільні європейські дії для більш доступної, безпечної та сталої енергетики». Цим документом ЄК визначила можливість ЄС скоротити залежність від російського газу на 2/3 вже до кінця 2022 року та повністю відмовитися від імпорту викопних палив із РФ до 2030 року. Комюніке також окреслює низку заходів у відповідь на зростання цін на енергоносії в Європі та для поповнення запасів газу на зиму. REPowerEU намагатиметься диверсифікувати постачання газу, прискорити впровадження відновлюваних джерел газу і замінити газ в опаленні та виробництві електроенергії.

Європейська Комісія пропонує розробити план REPowerEU, який підвищить стійкість загальноєвропейської енергетичної системи на основі двох стовпів: диверсифікації поставок газу (через збільшення імпорту зрідженого природного газу і трубопроводів від неросійських постачальників, а також збільшення обсягів виробництва та імпорту біометану і відновлюваного водню) та швидкого скорочення використання викопного палива в будівлях, промисловості й енергосистемі (зокрема через підвищення енергоефективності, збільшення відновлюваних джерел енергії та електрифікації).

У рамках REPowerEU Європейська Комісія також надаватиме технічну експертизу державам-членам ЄС щодо відмови від викопного палива російського походження та консультування у випадку цінових шоків.

Детальніша інформація: