На Великдень (31 березня 2024 року) Німеччина закрила 15 вугільних електростанцій, щоб гарантувати, що країна досягне своїх цілей щодо кліматичної нейтральності. Міністр економіки Роберт Хабек заявив, що ці станції «не є ні необхідними, ні економічними».
Німеччина прагне поступово відмовитися від своїх вугільних електростанцій до 2030 року. Однак через енергетичну кризу, яка виникла внаслідок війни в Україні, 15 електростанцій тимчасово залишилися в мережі для боротьби зі стрімким зростанням цін на енергоносії. Оскільки з того часу ціни відновилися, Німеччина вирішила закрити ці електростанції.
Хоча інфляція в Німеччині досягла 40-річного рекордного рівня у 2022 році через високі ціни на енергоносії, з тих пір вона впала в березні до найнижчого рівня з червня 2021 року. Ціни на електроенергію та газ значно впали, тоді як збільшення відновлюваних джерел енергії означає, що більшість електроенергії тепер надходить з екологічно чистих джерел.
З першого березня 7 з 15 вугільних електростанцій, загальна потужність яких становила близько 3,1 Гвт, вже були відключені від мережі в районі видобутку корисних копалин у Рейні та Бранденбурзі. Наступного дня Міністерство економіки Німеччини оголосило про зупинку восьми додаткових вугільних електростанцій загальною потужністю 1,3 Гвт.
Частка енергії від вугільних електростанцій вже зафіксувала значне зниження у 2023 році, впавши до 26,1% порівняно з 33,2% у 2022 році. Однак вугілля все ще залишається другим за важливістю джерелом енергії для виробництва електроенергії в Німеччині.
Детальніша інформація: