Щоб допомогти містам ефективно впроваджувати Європейський зелений курс на місцевому рівні, міжнародна громадська організація «ICLEI – Органи місцевого самоврядування за сталий розвиток» у рамках ініціативи Європейської Комісії «Виклик розумних міст» створила порадник «Місцеві зелені курси. План дій».

Порадник буде корисним українським містам і територіальним громадам: як тим, що вже беруть участь у поборюванні глобальної зміни клімату (наприклад, у рамках Угоди мерів), так і тим, що планують свою майбутню повоєнну відбудову на засадах сталого розвитку.

У пораднику Ви знайдете:

  • 10 базових принципів, на які спираються місцеві зелені курси (МЗК);
  • огляд можливих способів фінансування МЗК включно з перерозподілом і поєднанням наявних бюджетів та використанням коштів ЄС і національних фондів;
  • покроковий процес розробки МЗК;
  • приклади успішних МЗК Столичного регіону Амстердама (Нідерланди), міст Еспоо (Фінляндія), Мангайм (Німеччина), Умео (Швеція) та Мілану (Італія);
  • перелік джерел інформації та контакти, що можуть допомогти містам у розробці і впровадженні МЗК.

Переклад цього матеріалу став можливим завдяки фінансовій допомозі Європейського Союзу в рамках проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». Проєкт реалізує консорціум громадських організацій: “ДІКСІ ГРУП” (координатор), Ресурсноаналітичний центр «Суспільство і довкілля», Асоціація “Енергоефективні міста України”, “Українська академія лідерства”, “Жіночий енергетичний клуб України”, “ДЗИГА” та “ПЛАТО”.

Подяки: Консорціум висловлює щиру подяку авторам цього порадника Ельзі Дюрьйо і Марку Гідсону з Міжнародної ради з місцевих екологічних ініціатив (ICLEI – Local Governments for Sustainability), а також Європейській Комісії, як власникові авторських прав на порадник, за люб’язно наданий дозвіл перекласти його українською мовою задля активного долучення українських міст до Європейського зеленого курсу. 

Правове застереження: Європейська Комісія не відповідає за можливі неточності перекладу та будь-які наслідки, спричинені використанням україномовної версії порадника.

Детальніша інформація: