За даними Євростату, викиди парникових газів у ЄС скоротилися на 4% за останні три місяці 2022 року. З 27 країн-членів ЄС викиди зменшилися в 23 країнах ЄС: майже в усіх, за винятком Ірландії, Латвії, Мальти та Данії, де вони зросли. Найбільше скорочення спостерігалося в Словенії, Нідерландах і Словаччині.
CO2-еквівалент склав 938 млн тонн порівняно з 978 млн тонн у тому ж кварталі 2021 року. Цікаво те, що хоча обсяги викидів впали, ВВП не зменшився, а навіть зріс на 1,5% протягом цих трьох місяців. Це вказує на те, що країни зменшують свій внесок у викиди парникових газів, одночасно розвиваючи свою економіку.
Викиди зменшилися в шести з дев’яти галузей промисловості. Найбільше скорочення (на 9,7%) відбулося в секторі «постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря», який включає в себе виробництво електроенергії та постачання електроенергією житлового фонду. Після вторгнення Росії в Україну Європа опинилася в лещатах енергетичної кризи, що призвело до стрімкого зростання цін і припинення поставок. У поєднанні з м’якою зимою та спекотним літом це призвело до того, що попит на електроенергію в ЄС у 2022 році скоротився.
Ці дані важливі для прийняття зелених рішень, оскільки на ЄС припадає близько 6% глобальних викидів, і ЄС зобов’язався скоротити викиди більш ніж вдвічі до 2030 року. Одним з шляхів досягнення цієї мети є збільшення частки відновлюваної енергії.
За даними Європейського агентства з охорони довкілля, викиди парникових газів в ЄС скоротилися на 34% за період з 1990 до 2020 року.
Детальніша інформація: