У січні 2020 року Європейська Комісія прийняла Інвестиційний план Європейського зеленого курсу, прийнятий для досягнення цілей ЄЗК. Серед ключових цільових показників плану: 1 трлн приватних та державних сталих інвестицій впродовж наступного десятиліття; 108 млрд євро на кліматичні та екологічні програми впродовж 2021-2027 років від Фонду згуртованості та Європейського фонду регіонального розвитку; 40% фінансування майбутньої Спільної сільськогосподарської політики на кліматичні цілі; 35% бюджету Горизонту на підтримку кліматичних цілей; 100 млрд євро інвестицій для Механізму справедливого переходу. 

Також передбачається, що Європейський інвестиційний банк збільшить фінансування кліматичних дій та екологічної сталості, таке фінансування складатиме 50% усієї підтримки у 2025 році. 

Основна мета Плану – заохотити міжнародні та національні фінансові інституції вести свою діяльність відповідно до цілей ЄЗК і підтримувати кліматичні та екологічні проєкти. Для досягнення кліматичних та енергетичних цілей до 2030 року додатково необхідно 260 млрд євро на рік. Передбачається три шляхи мобілізації ресурсів: 1 трлн євро через бюджет ЄС; створення необхідних рамок для приватних інвесторів та державного сектору; підтримка державних органів у плануванні та реалізації сталих проєктів. Передбачається фінансування Механізму справедливого переходу для підтримки фінансування регіонів, найбільш вразливих до викликів переходу в усіх державах-членах. 

Детальніша інформація: