Російська агресія проти України призвела до утворення щонайменше 175 млн тонн парникових газів: вуглецю, оксиду азоту та гексафториду сірки.
За два роки війни в Україні викиди парникових газів перевищили річний обсяг 175 країн світу, що призвело до загострення глобальної кліматичної кризи, а також зростання кількості загиблих і масштабних руйнувань.
Рада Європи включила викиди в атмосферу до реєстру збитків, які Росія повинна відшкодувати Україні за війну. На сьогодні РФ має сплатити компенсацію за клімат у розмірі 32 мільярдів доларів.
Дослідники виявили, що третину військових викидів становить паливо, використане російськими військами протягом двох років: у ньому міститься 35 мільйонів тонн діоксиду вуглецю, який є найбільшим джерелом парникових газів. Інші джерела включають виробництво вуглецевих вибухових речовин, боєприпасів та фортифікаційних споруд вздовж лінії фронту обома країнами.
Друга третина пов’язана з величезною кількістю сталі та бетону, які потрібні для відновлення пошкоджених та зруйнованих шкіл, будинків, мостів, фабрик та водоочисних споруд.
Остання третина викидів спричинена пожежами біля лінії фронту, а також змінами маршрутів літаків та ударами по енергетичній інфраструктурі. Цілеспрямовані удари по енергетиці призвели до витоку в атмосферу 40 тонн гексафториду сірки.
Значний вплив на кліматичну катастрофу має вимушене переміщення українців, які шукали порятунок від бойових дій, що призвело до додаткових викидів майже 3,3 млн тонн вуглецю.
Детальніша інформація: