Нейлен – невелике бельгійське містечко, розташоване на схід від Антверпена, яке має амбіції бути відомим як доброзичливий до бджіл муніципалітет. Від встановлення готелів для комах до переконання місцевих фермерів створювати квіткові кордони між своїми полями, – місто зробило все можливе, щоб створити середовище, сприятливе для бджіл.

Тепер муніципалітет запрошує містян підтримати новаторський проєкт Фламандського інституту бджіл (VBI) під назвою «Buzzwatch», який залучить допомогу штучного інтелекту (AI), щоб допомогти зменшити зимову смертність бджіл. Великі темпи загибелі цих комах можуть загрожувати добробуту екосистем та сільського господарства, оскільки багато рослин залежать від запилювальної здатності бджіл.

VBI планує позначати популяцію бджіл та рослини, які вони люблять відвідувати. Завдяки повітряному картографуванню та аналізу фотографій квітів, поданих волонтерами, інтелектуальній системі вдасться оптимізувати установку вуликів, щоб вони були поблизу рослин.

Нейлен був обраний випробувальним полігоном через високу смертність бджіл минулої зими, а також тому, що він оточений пустелею. 

Детальніша інформація: