Фонд підтримки енергетики України, яким керує Секретаріат Енергетичного співтовариства, протягом серпня 2023 року залучив додаткові 25 млн євро зі Швеції для допомоги у відновленні та обслуговуванні енергетичної інфраструктури України. Тим самим Швеція зробила значний внесок у місію Фонду з ремонту та зміцнення енергетичної інфраструктури України, яка була пошкоджена внаслідок російських атак. 

У серпні було закуплено обладнання на суму понад 5 млн євро. Це обладнання, включаючи роз’єднувачі, трансформатори, транспортні засоби, пристрої та інше необхідне обладнання, має вирішальне значення для зміцнення енергетичного сектору України. Основною галуззю цієї підтримки знову стала електроенергетична система, яка отримала 90% допомоги, а решту 10% спрямували на теплоелектроцентралі.

Фонд підтримки енергетики України створений для надання фінансової підтримки для відновлення української енергетичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських атак, та підтримки функціонування енергетичного сектору. Фондом керує Секретаріат Енергетичного співтовариства. Фонд отримує значні внески від урядів, міжнародних організацій та корпоративних донорів. 

Фонд зібрав загалом 220 млн євро і вже закупив обладнання на суму 40 млн євро, що сприяє поточним зусиллям з реконструкції енергетичної системи України.

Детальніша інформація: