У новому звіті коаліції неурядових організацій Climate Action Network (CAN Europe), підготовленому напередодні виборів до ЄС, зазначається, що прийняття шляху, сумісного з температурою 1,5°C, може заощадити ЄС щонайменше 1 трлн євро до 2030 року. Оскільки небезпечний розрив між поточною політикою та нагальною потребою у вирішенні неминучої кліматичної кризи буде в центрі політичних дебатів цього виборчого року, проведений аналіз вказує на те, що кліматичні дії є не просто необхідними, а економічно необхідними.

Звіт CAN Europe кількісно оцінює вигоди від охорони здоров’я, зайнятості, вартості життя, уникнення втрат добробуту, енергетичної безпеки та уникнення видобутку ресурсів для шляху кліматичних дій, узгодженого з траєкторією Паризької угоди 1,5°C. Це означає валове скорочення викидів щонайменше на 65% до 2030 року для Європи порівняно із запланованим наразі цільовим показником у 55-57%. Однозначний висновок полягає в тому, що ці вигоди значно перевищують витрати, забезпечуючи вагоме економічне обґрунтування для всеосяжного переходу, переконуючи навіть найбільш скептично налаштованих осіб, які приймають рішення.

Ключові висновки, на які європейські міністри навколишнього середовища повинні звертати увагу під час обговорення кліматичних дій:

  • Прямі вигоди від шляху 1,5°C зростуть до мінімум 1 трлн євро до 2030 року для всього ЄС.
  • Вигоди для ЄС значно перевищують витрати в діапазоні 1,4-4 до 1, не залишаючи місця для сумнівів на користь рішучих кліматичних дій.
  • Перехід на шлях, сумісний з температурою 1,5°C, завдаватиме помітно менших економічних втрат у порівнянні з боротьбою з наслідками зміни клімату. ЄС слід намагатися уникнути кумулятивних втрат, які до 2100 року можуть сягнути 22,2 трлн євро.

У звіті CAN Europe підкреслюється, що досягнення рівня кліматичних амбіцій відповідно до мети Паризької угоди щодо утримання зростання глобальної температури на рівні 1,5°C має значний потенціал для соціально-економічних переваг на шляху до мети кліматичної нейтральності до 2040 року.

Серед численних можливостей виправити курс дій, однією зі сфер, де національні політики мають значний вплив, є завершення розробки Національних планів з енергетики і клімату, які формуватимуть національну кліматичну та енергетичну політику до 2030 року. 

Детальніша інформація: