У вівторок, 6 грудня 2022 року, Львів отримав Європейську енергетичну відзнаку (European Energy Award). Це престижна сертифікація, яку вручають органам влади за впровадження та планування ефективних заходів енергетичної та кліматичної політики. 

Відзнака є  інструментом для покращення якості врядування у громадах. Також вона стимулює українські міста до зниження енергоспоживання, підвищення енергоефективності та зменшення викидів вуглекислого газу.

Аудит Львова тривав понад пів року, а робота з оцінювання розпочалася у 2019 році. Найвищі відсотки громада показала у сферах комунікації та мобільності (громадський транспорт, велодоріжки, пішохідні зони). 

Окрім аналізу і звіту консультанти підготували план на чотири роки для покращення рівня розвитку громади, який затвердили виконкомом в грудні 2021 року.

Львів став третім містом в Україні, яка отримало сертифікацію після Вінниці та Житомира. Вінницька громада була першою в країнах Східного Партнерства, яка успішно пройшла сертифікацію ЄЕВ у 2015 році та підтвердила сертифікат у 2019 році. 

Детальніша інформація: