Револьверний фонд міст Асоціації “Енергоефективні міста України” може надавати безкоштовні позики не лише ОСББ, але й місцевим комунальним підприємствам для вирішення нагальних питань за принципом «тут і вже». Це можуть бути, до прикладу, кошти на відновлення пошкодженої інфраструктури, придбання генераторів або інших систем аварійного енергопостачання.

Рішення про приєднання до револьверного фонду асоціації ухвалили міські ради Кам’янця-Подільського, Новогродівки, Краматорська, Ковеля та Новояворівська.

Револьверний фонд АЕМУ працює так:

1) Для міськради у РФМ відкриваються  власний рахунок, куди громада перераховує кошти для надання безкоштовних позик. Тільки міська рада через створену нею конкурсну комісію вирішує кому, для чого та на який термін позичати кошти з цього рахунку.

2) Адміністративне обслуговування роботи фонду, провадження відповідної документації здійснює офіс АЕМУ – на підставі ухвал міських рад приймає від громад та видає позичальникам гроші, контролює їхнє цільове використання, а відтак приймає гроші назад тощо. Наразі цю роботу офіс виконує за рахунок власних коштів, призначених для статутної діяльності. 

3) Позичальники отримують поворотну допомогу безоплатно на термін до 12 місяців. Після повернення позики в РФМ АЕМУ цими коштами може скористатись наступний заявник.

4) За громадою-учасником РФМ АЕМУ зберігається право в будь-який момент безперешкодно повернути собі усі вкладені у фонд кошти.

Детальніша інформація: