Київська область стала лідером по Україні за динамікою останнього півріччя з впровадження енергоефективних проєктів. Протягом 6 місяців вже укладено 7 ЕСКО-договорів. Ще 7 ЕСКО-проєктів планується реалізувати згодом.

ЕСКО-механізм – це додатковий інструмент фінансування енергоефективних проєктів, де заходи з енергоефективності впроваджуються енергосервісними компаніями (ЕСКО), як українськими, так й іноземними, за власні чи запозичені кошти на умовах енергосервісного договору. Це ефективний механізм заощаджувати енергоресурси на об’єктах державної та комунальної власності.

Наразі на Київщині розпочинається розробка проєктів та впровадження енергоефективних заходів у Броварах, Вишгороді, Славутичі та Яготині. Загальна ціна енергосервісних договорів по 7 проєктам складає 132 млн грн. 

Реалізація ЕСКО-проєктів передбачає проведення різноманітних заходів з енергомодернізації будівель та встановлення сонячних електростанцій на об’єктах критичної інфраструктури (водоканалах та лікарнях). 

Зокрема:

  • м. Славутич (міська лікарня) —  впровадження ІТП, утеплення горища, цоколю, ЛЕД освітлення та будівництво сонячної електростанції. Економія теплової енергії очікується на рівні 50%, електричної — 30%.
  • м. Яготин (центральна міська лікарня) —  встановлення сонячної електростанції. Економія електричної енергії очікується на рівні 25%.
  • м. Бровари (ДНЗ «Капітошка») —  впровадження ІТП та утеплення стін. Економія теплової енергії очікується до 70%.
  • м. Бровари (ліцей №3) —  впровадження ІТП, утеплення стін та горища. Економія теплової енергії очікується до 60%.
  • м. Бровари (ліцей №10) —  модернізація ІТП, утеплення стін та горища. Економія теплової енергії очікується до 40%.
  • м. Бровари (ДНЗ «Дивосвіт-Теремки») —  модернізація ІТП, утеплення стін та горища, встановлення сонячної електростанції. Економія теплової енергії очікується до 70%, електричної — 20%.
  • м. Вишгород (насосна станція водоканалу) —  встановлення сонячної електростанції. Економія електроенергії очікується на рівні 10%.

Громади, в яких реалізуються проєкти, не витрачають гроші на проведення заходів з енергоефективності, адже всі роботи виконують інвестори за власні кошти. А повернення інвестицій буде здійснюватись виключно з отриманої економії. 

Супроводжує реалізацію енергоефективних заходів проєкт ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

Детальніша інформація: