Кабінет Міністрів України затвердив Порядок розроблення, здійснення експертизи та застосування проєктів повторного використання у будівництві, що дозволить значно скоротити строки проєктування та зменшити вартість будівництва. 

Проєкти повторного використання включають архітектурно-планувальні, конструктивні, технічні та технологічні рішення для умов будівництва, визначених завданням на проєктування. Ця документація призначена для багаторазового застосування під час розроблення проєктної документації на будівництво об’єктів або їх відокремлених частин. 

Під час розроблення зазначеної документації, проєкт повторного використання «прив’язується» до конкретної земельної ділянки з урахуванням технічних умов, а також містобудівних умов та обмежень. Тобто, якщо проєкт повторного використання у будівництві розроблений для проєктування типової школи, наприклад у Києві, то такий проєкт може бути використаний для розроблення проєктної документації на будівництво школи у будь-якій іншій області за умови її прив’язки до конкретних умов будівництва.

Завданням щодо розроблення проєкту повторного використання визначаються геологічні, геофізичні, кліматичні (снігові, вітрові навантаження та впливи, температурні режими тощо) умови, які зазначаються у пояснювальній записці до нього.

Порядком передбачається, що за згодою особи, якій належать авторські права на вже розроблену проєктну документацію, така документація може бути використана повторно з прив’язкою до умов нової ділянки будівництва.

Детальніша інформація: