У Бельгії вперше в історії частка електроенергії з відновлюваних джерел перевищила частку, вироблену з викопного палива.

В цілому, відновлювані джерела – сонячна енергія, вітер, біомаса та відходи – становили понад 30 відсотків енергетичного балансу європейської країни. В абсолютному вираженні це означає, що відновлювані джерела енергії виробляли близько 23 460 гігават-годин (ГВт • год) електроенергії, тоді як викопне паливо виробляло 22 150 ГВт • год. Решта виробництва електроенергії у країні припадає на атомні електростанції.

Левова частка виробництва відновлюваної енергії пішла на вітер і сонячну енергію. Лише на ці два джерела припадало 27,7% електроенергії Бельгії.

​Позитивне зростання пов’язане не тільки з будівництвом додаткових вітрових турбін та сонячних панелей. Це також є результатом скорочення виробництва електроенергії через закриття ядерних реакторів Doel 3 та Tihange 2 та подальшого зниження споживання.

У Бельгії минулого року було вироблено 76 900 ГВт • год, що на 13 відсотків менше, ніж у попередньому році.

Ця історія відповідає тенденціям і в інших європейських країнах. У Німеччині частка електроенергії з відновлюваних джерел – результат інвестицій у відновлювані джерела енергії в поєднанні з меншим споживанням – зросла до більш ніж 50 відсотків з аналогічних причин.

Детальніша інформація: