Рада ЄС, Європейська комісія та Європейський парламент протягом багатьох років намагалися зменшити свій вплив на довкілля, але енергетична криза 2022 року і необхідність скоротити споживання енергоресурсів після вторгнення РФ в Україну змусила їх вжити нові заходи для скорочення споживання енергії та зменшення викидів.

Рада ЄС, яка представляє 27 держав-членів, знизила опалення своїх офісів до 19°C, атріуму будівлі Юстуса Ліпсіуса до 16°C та форуму будівлі Europa до 14°C. Влітку температура для запуску кондиціонера буде підвищена до 27°C. Хоча здебільшого опалення Ради ЄС газове, Рада також використовує сонячну енергію. Останні зміни екологічної політики Ради ЄС, прийняті у 2019 році, спрямовані на скорочення споживання первинної енергії за допомогою більшої кількості відновлюваних джерел енергії та заходів із підвищення енергоефективності. 

З середини 2021 року Європейська комісія також знизила температуру опалення своїх будівель на 2°C взимку та підвищила температуру охолодження на 2°C до 25°C.  Європейська комісія має близько 100 встановлених теплових насосів і чотири будівлі із сонячними панелями загальною площею 340 м2. На будівлю Berlaymont встановлюється сонячна електростанція, яка має запрацювати влітку 2023 року та забезпечувати 169 МВт-год електроенергії на рік. Варто зазначити, що у період з 2015 по 2021 рік загальне споживання енергії Комісією у Брюсселі та Люксембурзі зменшилося на 20% завдяки зниженню попиту, покращенню використання офісних приміщень і підвищенню енергоефективності.

Європарламент скоротив споживання газу та електроенергії приблизно на 25% з 2012 року, а викиди – на 59,7% з 2006 року. Парламент вже провів ремонти, реконструкції та заміни обладнання для покращення екологічних показників. Будівлі в Брюсселі та Страсбурзі наразі мають класи від B- до F за шкалою енергоефективності, причому одна будівля належить до найвищої категорії, а 14 – до D або нижче. З 2008 року парламент закуповує лише “зелену” електроенергію. Сонячні панелі й теплові насоси вже використовуються у деяких будівлях, а у 2023 році планується збільшити кількість фотоелектричних елементів. Щоб оцінити, яка робота буде потрібна в подальшому, Європарламент у грудні 2022 року розпочав технічну оцінку своїх будівель, яка, як очікується, завершиться влітку. 

Детальніша інформація: