Чехії не звикати до катастрофічних наслідків зміни клімату, включно з повенями та посухами. Проєкт LIFE WILL підтримує сільські громади і має на меті адаптацію до зміни клімату шляхом відродження природного, багатовікового підходу до управління водними ресурсами.

Коли влітку 2023 року на Чехію обрушилися проливні дощі та раптові повені, багато хто побоювався повторення 2002 року, коли десятки людей загинули, сотні тисяч залишилися без даху над головою, а Празі було завдано збитків на мільярди євро. За іронією долі, у сільській місцевості неподалік столиці проблема не в повенях, а в посухах. 

Чеський проєкт LIFE WILL відновлює три пілотні водно-болотні угіддя – два в Чехії та одне у Словаччині. Проєкт спрямований на підвищення кліматичної життєстійкості сільськогосподарських ландшафтів і людей, що живуть у сільській місцевості. 

Відреставровані водно-болотні угіддя показують, чого можна досягти, використовуючи природоорієнтовані рішення. Вони стали домом для багатьох видів птахів, земноводних і водних безхребетних, а також допомагають захистити сусідні сільськогосподарські угіддя від повеней.

LIFE WILL – це лише один з більш ніж тисячі проєктів LIFE, які зараз реалізуються по всьому ЄС. Окрім внеску в Європейський зелений курс, Стратегію біорізноманіття до 2030 року та Стратегію ЄС з адаптації до зміни клімату, цей проєкт також відіграє ключову роль у просуванні Директиви про нітрати, Водної рамкової директиви та Директиви про повені. 

Детальніша інформація: