Європейська Комісія опублікувала оцінку програм моніторингу морського середовища, яка разом із детальним звітом Об’єднаного дослідницького центру Комісії (JRC) дає огляд того, де, як часто і що контролюється відповідно до Морської стратегічної рамкової директиви (MSFD). Вона визначає прогалини в даних і районах, які контролюються, і розробляє рекомендації щодо поліпшення моніторингу європейських морів.

Відповідно до Рамкової директиви про морську стратегію, держави-члени повинні звітувати про різні кроки своїх морських стратегій перед Європейською комісією, оцінювати стан своїх морів і встановлювати цілі. Вони також повинні створювати та впроваджувати програми моніторингу та вживати заходів для досягнення або підтримки «хорошого екологічного стану».

22 держави-члени мають доступ до моря. Аналіз програм моніторингу показує, що, незважаючи на зусилля, докладені з моменту попередньої оцінки, зробленої шість років тому, все ще існують інформаційні прогалини, які не дозволяють точно оцінити досягнення екологічних цілей або бажаний рівень якості морського середовища у держав-членів. Усунення цих прогалин дозволить краще оцінити ефективність заходів, що вживаються для вирішення різних екологічних проблем.

Співробітництво та координація з іншими державами-членами в межах того ж морського регіону також потребують подальшого посилення.

Комплексні та узгоджені дані моніторингу необхідні для розуміння впливу антропогенного тиску на морське середовище, а також для оцінки того, наскільки ефективними є різні заходи щодо зменшення цього тиску, тим самим сприяючи здоровому морю та узбережжю та, в більш широкому сенсі, впровадженню Європейського зеленого курсу. Дані морського моніторингу також сприятимуть вимірюванню прогресу в досягненні цілей ЄС з нульового забруднення та біорізноманіття.

Детальніша інформація: