Повторне використання очищених стічних вод у сільському господарстві може покращити продовольчу безпеку та допомогти боротися з дефіцитом води. 

70% світової прісної води використовується у сільському господарстві. При збільшенні населення, збільшуватиметься також площа сільськогосподарських угідь, що призведе до збільшення тиску на водні ресурси.

Повторне використання очищених стічних вод для вирощування сільськогосподарських культур може зменшити цей тиск, заохочуючи стале управління прісними водами.

У деяких регіонах Європи вже впроваджено практику використання очищених стічних вод для зрошення, але є потенціал використовувати набагато більше. Основними перешкодами були низька обізнаність про потенціал повторного використання стічних вод та відсутність узгодженої, сприятливої структури для його заохочення.

Нещодавно Європейська Комісія затвердила регламент щодо повторного використання води для зрошення сільського господарства. Цей регламент гармонізує параметри якості повторного використання води в ЄС для сільськогосподарського зрошення, щоб допомогти розкрити цей потенціал повністю. 

Крім зменшення тиску на ресурси прісної води, повторне використання води має й інші переваги. Наприклад, очищена стічна вода забезпечує більш передбачуване водопостачання для фермера, який,завдяки цьому може краще планувати свій врожай. Крім того, регенерована вода може бути багата азотом, калієм та фосфором та поживними речовинами.

Повторне використання очищених стічних вод повинно забезпечуватися гарантіями для пом’якшення потенційних ризиків.

Співпраця між міжнародними організаціями, урядами, академічною спільнотою, промисловістю та місцевими громадами має вирішальне значення для ефективного управління очищеними стічними водами і забезпечення їх безпечного використання.

Детальніша інформація: