Нова  кампанія ЄС #WaterWiseEU має на меті підвищити обізнаність про проблеми забруднення води, продемонструвати рішення та надихнути на зміни. Потрібно працювати разом, щоб змінити спосіб управління, використання води та ціннісне ставлення до неї. Екологічне маркування ЄС відіграє важливу роль у цих колективних зусиллях.

Продукція EU Ecolabel є частиною рішення. Критерії сертифікації EU Ecolabel гарантують, що продукт має продемонстрований знижений вплив на довкілля, і пропонують рішення для підприємств, які хочуть зменшити вплив своєї продукції на довкілля, особливо на споживання води та її забруднення. Ці переваги переходять до споживачів, які, купуючи продукти з екологічним маркуванням ЄС, сприяють чистішій та здоровішій воді по всьому ЄС.

Сертифікація EU Ecolabel вже забезпечує зменшення впливу на довкілля дедалі більшої кількості продуктів. Наприклад, ось як суворі критерії екологічного маркування ЄС зменшують вплив на воду таких продуктів, як текстиль, засоби особистої гігієни/косметика, туристичне житло та послуги з прибирання:

  • Текстиль: На текстильну промисловість припадає 20% світового забруднення прісної води, і вона є однією із найбільш впливових як з точки зору споживання води, так і з точки зору забруднення. Щоб відповідати суворим критеріям екологічного маркування ЄС, виробники текстилю повинні продемонструвати зменшення забруднення води на етапах обробки.
  • Засоби особистої гігієни та косметика: Екологічне маркування ЄС забезпечує обмежену загальну токсичність води, сприяє біологічному розкладанню використовуваних інгредієнтів і забороняє певні небезпечні речовини, такі як мікропластик.
  • Житло для туристів: Щоб підвищити ефективність використання води, критерії екологічного маркування ЄС заохочують повторне використання рушників і простирадл, встановлюють обмеження на швидкість потоку води в кранах і змиву в туалеті, а також заохочують оптимізацію управління басейнами та практику переробки дощової води.
  • Послуги з прибирання: Оператори повинні навчити персонал забезпечувати мінімальне використання води та належну утилізацію стічних вод. Також встановлюються ліміти на споживання води для пральних машин і заохочується просування засобів для прибирання з низьким впливом на довкілля.

Детальніша інформація: