ЄС витрачає більше їжі, ніж імпортує, завдаючи шкоди продовольчій безпеці ЄС на тлі кризи вартості життя. Про це свідчить звіт екологічної організації Feedback EU.

У 2021 році ЄС імпортував майже 138 мільйонів тонн сільськогосподарської продукції вартістю 150 мільярдів євро. У той же час, у звіті ‘No Time to Waste’ вказано, що ЄС щороку витрачає 153,5 мільйона тонн продуктів харчування. 

За оцінками, харчові відходи коштують підприємствам та домогосподарствам ЄС 143 мільярди євро на рік і спричиняють щонайменше 6% від загального обсягу викидів парникових газів ЄС. Зменшення вдвічі харчових відходів ЄС до 2030 року може заощадити 4,7 мільйона гектарів сільськогосподарських земель.

У світлі цього скандалу з харчовими відходами, міжнародний рух 43 організацій з 20 країн ЄС опублікував спільну заяву, в якій закликав ЄС запровадити юридично обов’язкові цілі для країн-членів щодо скорочення харчових відходів ЄС від ферми до виделки на 50% до 2030 року в рамках поточної звітності, а також розглянути розширення звітності, щоб охопити всі харчові відходи на фермі. 

Комісія повинна зробити пропозицію щодо юридично обов’язкових цілей щодо харчових відходів для країн-членів ЄС пізніше цього року, з офіційним прийняттям до 2023 року. Після цього переговори з Європейським парламентом та Радою визначатимуть кінцеві цілі. У разі прийняття це буде перше законодавство такого типу у світі.

Детальніша інформація: