Продовольча система ЄС зіштовхнулася з кризами у багатьох сферах діяльності, оскільки вона має справу з екологічними, кліматичними, медичними та соціальними викликами. Також очікується вступ України до ЄС, після чого має відбутися реформа Спільної сільськогосподарської політики. У відповідь на ці виклики Європейський економічний і соціальний комітет пропонує створити «Європейську раду з продовольчої політики».
Європейська рада з продовольчої політики (EFPC) є своєчасною ініціативою, яка може допомогти досягти більш інтегрованого та спільного підходу до формування продовольчої політики. EFPC має на меті прискорити узгодження політики на рівні ЄС, національному та місцевому рівнях, одночасно підвищуючи якість продовольчої політики ЄС. Це сприятиме сталому та збалансованому розвитку сільських і міських районів.
EFPC забезпечить науково обґрунтовану, багатосторонню та багаторівневу платформу, яка посилить інтеграцію та участь у формуванні продовольчої політики широкого кола заінтересованих сторін. До складу ради увійдуть академічні експерти, науковці, представники ланцюга постачання продуктів харчування, організації громадянського суспільства, представники системи освіти, молодь, а також представники інституцій ЄС – Парламенту, Ради, Комісії, Європейського економічного і соціального комітету та Комітету регіонів. З часом до складу EFPC також увійдуть представники місцевого, регіонального та національного рівнів, що забезпечить рівну участь представників держав-членів на рівні ЄС.
EFPC має бути незалежним органом, який надаватиме інституціям ЄС обґрунтовані поради та варіанти політики на основі фактичних даних. Це покращить узгодженість між різними сферами політики, такими як спільна сільськогосподарська політика (CAP), спільна політика рибальства, стратегія “Від ферми до виделки”, законодавство, пов’язане зі здоровим харчуванням, політика державних закупівель та освіти.
У кінцевому підсумку EFPC може призвести до створення мережі Рад з питань продовольчої політики на рівні ЄС для обміну найкращими практиками, ідеями та досвідом по всій Європі. Така співпраця впливатиме на політику ЄС, що призведе до більш скоординованих і ефективних підходів до трансформації продовольчої системи.
Детальніша інформація: