У травні 2020 року ЄС прийняв стратегію «Від ферми до виделки», яка спрямована на зменшення екологічного та кліматичного сліду продовольчої системи і зміцнення її стійкості, забезпечення продовольчої безпеки в умовах зміни клімату та втрати біорізноманіття, здійснення глобального переходу до конкурентоспроможного сталого розвитку.  Планується, що до 2030 року використання хімічних пестицидів буде скорочено на 50%, а добрив – на 20%. Також щонайменше 25% сільськогосподарських угідь буде задіяно під органічне виробництво.

Стратегія окреслює основні напрями реформування продовольчої системи ЄС: забезпечення сталого виробництва продуктів харчування; забезпечення продовольчої безпеки; стимулювання сталих практик харчової промисловості, оптової та роздрібної торгівлі, готельних послуг та послуг громадського харчування; просування сталого споживання їжі та сприяння переходу до здорового, сталого харчування; зменшення втрат їжі та утворення відходів; боротьба з харчовим шахрайством протягом усього ланцюга постачання продуктів харчування. 

Ключовими рушіями переходу до сталої, здорової та екологічно чистої продовольчої системи стратегія визнає дослідження, інновації, інвестиції та технології, консультаційні послуги, обмін даними, знаннями та навичками. Сприяння глобальному переходу до такої продовольчої системи – основний напрям зовнішньої політики ЄС, який включатиме міжнародну співпрацю та торгову політику, розвиток зелених альянсів на двосторонніх, регіональних та багатосторонніх форумах. ЄС намагатиметься включити у всі двосторонні торговельні угоди амбіційний розділ щодо торгівлі та сталого розвитку. Також він посилить співпрацю у таких ключових сферах, як добробут тварин, боротьба з антимікробною стійкістю та ін. 

Детальніша інформація: