Кліматичні посухи та повені завдають шкоди засобам до існування та психічному здоров’ю європейських фермерів.
Останніми роками європейське сільське господарство постраждало від збільшення кількості повеней, посух і спекотних періодів. Кліматична криза вже завдає економічних збитків фермерам та аграрному сектору. З більш вираженими сухими та спекотними сезонами, за якими слідують інтенсивні повені, в першу чергу стикаються південні країни.
Стрес через посушливе літо та зиму відчувають португальські фермери. Екстремально тепла погода викликає стрес у тварин. Тому доводиться інвестувати якомога більше у вентиляцію та систему розбризкування води для корів. Але чим більше грошей йде на утримання корів, тим менше прибуток у власників тваринницьких ферм. Крім того, посушливі літо й зима можуть призвести до нестачі води для літніх посівів і питної води для корів. Нестача води також призводить до нестачі кукурудзяного силосу (використовується для годівлі худоби), що призводить до зростання витрат на харчування тварин. Уряд Португалії пообіцяв фінансову підтримку фермерам, але, за оцінками фермерів, це лише «пом’якшить» труднощі на найближчі кілька років.
Водночас італійські фермери зазнають збитків від повеней. Наприклад, в Емілії-Романьї на сімейній фермі, де вирощуються зернові культури і утримується худоба, повінь у травні 2023 року спричинила хаос: були втрачені виноград, близько 20 га землі і притулок для тварин. Після повені настала літня сильна суха спека. Непередбачуваність погоди ускладнює для фермерів визначення найкращого часу для посіву врожаю і призводить до порушення ланцюжків поставок. Наслідки зміни клімату можуть змусити фермерів переїхати в «безпечніші» райони, що негативно впливатиме на сільськогосподарське виробництво в Італії.
Екстремальні погодні умови також впливають і на фермерів північної Європи. Наприклад, в Англії немає тривалих спекотних періодів, але фермери стурбовані постійними сильними повенями, що спіткають їхні ферми.
Зміни погоди по всій Європі впливають не лише на фермерів, а й на їхніх працівників. Влітку 2023 року кілька сільськогосподарських робітників загинули на полях, на яких вони працювали, через сильну сонячну спеку. Екстремальні температури призводять до численних випадків теплового стресу і теплового удару. Разом з тим, відпустка з причин, пов’язаних зі спекою, може мати серйозні фінансові наслідки для працівників та їхніх сімей. Тому, незважаючи на ризики, пов’язані з роботою, працівники ферм часто продовжують працювати, незважаючи на умови праці.
У Фінляндії уряд дізнався, що 40% фермерів пов’язують свою роботу з психічним навантаженням, а 13% повідомляють про депресію. Відповідь держави полягає в тому, щоб фермери знали, де вони можуть отримати допомогу. Послуги з охорони праці та Установа соціального страхування фермерів є рекламованими варіантами для фермерів, які борються зі структурними змінами в сільському господарстві, різким падінням прибутковості сільського господарства та екстремальними погодними умовами.
На противагу цьому, уряд Великої Британії заявив, що фермери, які постраждали від повені, не потребують цілеспрямованої підтримки психічного здоров’я, хоча фермери по всій Англії, Уельсу та Північній Ірландії заявили, що збільшення повеней завдає величезної шкоди їхньому психічному здоров’ю.
У Франції нещодавнє опитування показало, що рівень самогубств серед фермерів на 20% вищий, ніж у середньому по країні.
Щоб визначити масштаб потреб фермерів у сфері психічного здоров’я в Європі, необхідні додаткові дослідження.
Детальніша інформація: