Муніципалітет Флоренції оголосив, що виділив 1,2 млн євро на заохочення водіїв відмовлятися від своїх автомобілів на користь велосипедів під час щоденних поїздок на роботу чи до університету. Програма почне діяти з 3 червня 2024 року і триватиме один рік з метою посилення зміни звичок в бік більш екологічних і здорових видів транспорту.

Заохочувальна програма називається Pedala, Firenze ti premia (Педалюй, Флоренція винагородить тебе), і пропонує учасникам шанс заробити до 30 євро на місяць. Учасники отримуватимуть 20 центів за кілометр, плюс 5 центів за кожен кілометр на «загальних» велосипедах, доки вони залишатимуться в межах муніципалітету Флоренції.

План полягає в тому, щоб винагороджувати пасажирів, які вже використовують велосипеди у своїх щоденних поїздках. Однак ті, хто вирішить залишити свої автомобілі на користь педалей, отримають трохи більше. Велосипедисти, які вже користувалися своїми велосипедами, отримають до 15 центів за кілометр.

Люди можуть почати реєструватися як учасники з 13 травня через додаток Pin Bike. Після реєстрації потенційним велосипедистам надішлють пристрій, який є запатентованою системою боротьби з шахрайством для сертифікації і моніторингу міських маршрутів.

Апаратний пристрій Bluetooth засвідчить фактичне використання велосипеда. Крім того, користувачі отримають тримач для смартфона на кермі та сигнальні ліхтарі. Однак таких наборів роздадуть лише 2000.

Регулярний щоденний заробіток – не єдиний стимул. Муніципалітет Флоренції заявляє, що також надаватиме бонус у розмірі 100 євро щомісяця 200 користувачам, які накопичать найбільшу кількість балів у додатку за допомогою різних «доброчесних дій», включаючи кількість кілометрів, які проїхали на велосипеді, а також участь у заходах та анкетуванні.

Детальніша інформація: