Велосипед має бути привабливим транспортним засобом для переважної більшості жителів. Таку ціль перед собою ставить Програма розвитку велосипедного транспорту Львівської міської територіальної громади до 2033 року. Стратегію затвердили 2 листопада 2023 року. 

Відповідно до перспективної схеми велосипедної мережі, протяжність смуг та доріжок у Львівській громаді має складати загалом 584 км. З них на сьогодні збудовано 136 км. Решту планують будувати у наступні роки.

Передбачається, що мінімум 15% мешканців громади регулярно користуватимуться велосипедом. Зараз цей показник складає 4% в холодну пору року та 8% – у теплий період. Також у Львівській громаді продовжать розбудовувати велоінфраструктуру. Найперше завдання – облаштування  смуг та доріжок, щоб з’єднати між собою всі наявні ділянки велосипедної мережі в межах міста.

Першочергово має бути облаштоване велосполучення між центром міста та реабілітаційним центром НЕЗЛАМНІ.

Серед інших очікувань від реалізації Програми – нульова смертність та зменшення випадків травмування велосипедистів та інших учасників дорожнього руху внаслідок ДТП;  зменшення різниці користування велосипедом між холодним та теплим періодами року; збільшення частки велокористування серед жінок; можливість для велокористувачів надійно паркувати та зберігати свої велосипеди тощо.

Детальніша інформація: