У Словаччині 26 березня зупинилася електростанція Вояни — остання у країні, що працювала на кам’яному вугіллі.

Таким чином, компанія Slovenské elektrárne припиняє виробництво електроенергії з прямими викидами вуглецю. Наприкінці минулого року так само закрили ТЕС Новаки.

ТЕС Вояни ввели в експлуатацію у 1965 році, й на той час вона була найбільшою електростанцією в Чехословаччині. Шість енергоблоків забезпечували 30-40% потреб країни в електроенергії. За часів соціалізму станція спалювала вугілля та мазут, а пізніше перейшла на природний газ.

З 1990-х років її кілька разів модернізовували, однак всі альтернативні вугіллю види палива виявилися збитковими. Останні роки ТЕС Вояни практично не виробляла електроенергію.

Після закриття вугільної станції компанія-власник рекультивує територію, очистить полігон відходів та ставок-шламонакопичувач. Далі шукатимуть інші можливості використання ділянки — можливо, тут облаштують сонячну електростанцію.

Вугілля все ще спалюють на ТЕЦ у Кошице та Жиліні. Однак Державний теплоенергетичний холдинг планує припинити використання вугілля після цього опалювального сезону.

Детальніша інформація: