Україна має великий потенціал для розвитку сфери критичної сировини та може стати потужним гравцем на європейському ринку. Про це 12 вересня говорили Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Віце-Президент Європейської комісії Марош Шефчович.

«Найголовніше для України – зробити більш екологічно чистим видобуток корисних копалин із залученням нових сучасних технологій (Green mining) та мінімізувати вуглецевий слід», – відзначив Руслан Стрілець.  

Міністр зауважив, що ще у липні минулого року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Віце-президент European Commission Maroš Šefčovič підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства між Україною та ЄС у сировинній галузі та відповідну Дорожню карту заходів.

За словами Руслана Стрільця, наразі 12 урядових органів, українських компаній, організацій та наукових установ вже долучились до панєвропейських промислових альянсів European Raw Materials Alliance та European Battery Alliance.

Вже створено бета-версію інтерактивної онлайн карти стратегічних корисних копалин в Україні, що включає в себе інформацію про ліцензії, родовища, рудопрояви – понад 1000 об’єктів.

За результатами зустрічі сторони домовилися:

  • посилити зусилля, щоб зібрати та оцифрувати відповідну екологічну інформацію та забезпечити до неї зручний доступ інвесторів з Європи та всього світу.
  • провести міжнародний інвестиційний форум для залучення іноземного капіталу та сучасних екологічно безпечніших технологій у спільні проекти в Україні з пошуку, видобутку, переробки та виготовлення матеріалів глобального «зеленого порядку денного», а також для мінімізації викликів шантажу діючого кола постачальників та ризиків переривання постачань з їх боку.

Нагадаємо, що Україна та ЄС уклали Меморандум про стратегічне партнерство у сиировинній галузі та відповідну дорожню карту захохів 13 липня 2021 року піж час Конференції високого рівня щодо стратегічного партнерства між ЄС та Україною у сфері критичної інфраструктури. Згідно з документом, стратегічне партнерство передбачатиме три ключові напрямки: (1) інтеграція ланцюгів створення доданої вартості; (2) співпраця в галузі досліджень та інновацій; (3) узгодження екологічних, соціальних процедур та підходів, обмін даними. 

Детальніша інформація: