Україна свого часу приєдналася до Віденської конвенції та ратифікувала Монреальський протокол. Таким чином, держава взяла на себе зобов’язання поступово скорочувати та в подальшому припинити споживання речовин, що руйнують озоновий шар. 15 липня 2021 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт № 4259 “Про внесення змін до статті 16 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” щодо регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами”. 

Ухвалення законопроєкту необхідне для виконання Україною міжнародних зобов’язань у сфері охорони озонового шару та запобігання змінам клімату.

“Прийняття законопроєкту дозволить Україні поступово скорочувати і в подальшому припинити споживання речовин, накопичення яких в атмосферному повітрі щодня призводить до кліматичних змін. Ми врегульовуємо питання державного контролю за ввезенням/вивезенням таких речовин, взаємодії між органами влади щодо їх обліку. Це дасть можливість Україні, як стороні Монреальського протоколу, об’єктивно звітувати перед Озоновим Секретаріатом, а також гармонізувати власне законодавство із сучасними, проєвропейськими нормами, й надалі слідувати цим курсом”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Детальніша інформація: