Закриття великого вугільного заводу в США призвело до майже миттєвого зниження частоти серцевих нападів та інсультів серед місцевого населення. Згідно з дослідженням Медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету, у місцевих жителів поліпшилося здоров’я, що  можна розглядати як винагороду за роки боротьби громади за закриття заводу. 

Вуглезбагачувальний коксохімічний завод Shenango Coke Works у Піттсбурзі, який працював більше 50 років, закрився у січні 2016 року після того, як витратив мільйони доларів на штрафи за забруднення повітря і води. 

Закриття заводу значно зменшило забруднення повітря, пов’язане з викопним паливом, що покращило якість повітря та здоров’я жителів. Середньодобовий рівень діоксиду сірки знизився на 90% на станціях моніторингу повітря поблизу станції і на 50% на відстані близько 10 км. Концентрація миш’яку (це ще один побічний продукт спалювання вугілля) у твердих частинках, які люди можуть вдихати, знизилася на 66%.

Аналіз медичних карток показав, що кількість середніх щотижневих візитів до місцевих відділень невідкладної допомоги з приводу проблем, пов’язаних із серцево-судинними хворобами, знизилася на 42% відразу після закриття заводу. Аналізуючи дані з січня 2016 року по грудень 2018 року, дослідники спостерігали поліпшення здоров’я і в довгостроковій перспективі. За цей період було на 33 випадки менше середньорічних госпіталізацій з приводу серцевих захворювань порівняно з трьома роками, що передували закриттю заводу. Середньорічних госпіталізацій з приводу ішемічної хвороби серця (як правило, серцевого нападу) було на 13 менше, а з приводу цереброваскулярних захворювань (найчастіше інсульту) – на 12 менше. 

Проведений аналіз доповнює зростаючу кількість наукових доказів того, що політика регулювання та зменшення забруднення повітря, пов’язаного з викопним паливом, має реальні переваги для здоров’я населення.

Вплив вугільних електростанцій Європи на здоров’я

У Європі було проведено багато досліджень, які пов’язують забруднення повітря викопним паливом з негайним сплеском нападів астми, а також з довгостроковим збільшенням захворювань, які призводять до серцевих нападів та інсультів.

Європейська компанія Beyond Fossil Fuels (Поза викопним паливом) змоделювала вплив вугільних електростанцій на здоров’я населення у різних країнах. Найвищий рівень передчасних смертей і госпіталізацій, пов’язаних із вугіллям, можна спостерігати в Німеччині, Польщі та Сербії. 

Не дивно, що закриття вугільних електростанцій і припинення потоку токсичного забруднення забезпечує велику користь для здоров’я громад і економію коштів, які витрачаються на охорону здоров’я населення. Це відчувають багато європейців, оскільки з 2016 року 171 вугільна електростанція по всій Європі або вже закрита, або зобов’язалася закритися не пізніше 2030 року.

Детальніша інформація: