В Україні працює майже 6 тисяч хімічних підприємств. Серед них 600 об’єктів, де зберігається або використовується 200 тисяч тонн небезпечних хімічних речовин. Щороку споживання хімічної продукції в Україні сягає 10–12 млрд доларів, не враховуючи речовини, які імпортуються та використовуються в побуті. Щоб регулювати цей сектор, 18 серпня 2021 року Уряд створив міжвідомчу комісію з питань управління хімічною безпекою та поводження з хімічними речовинами, затвердив її посадовий склад та положення про роботу. 

Комісія координуватиме дії органів виконавчої влади щодо формування і реалізації державної політики у сфері хімічної безпеки, аналізуватиме проблемні питання у цьому секторі та надаватиме Уряду рекомендації щодо їх вирішення.

Комісія, серед іншого, формуватиме пропозиції з адаптації українського законодавства до законодавства ЄС у питаннях хімічної безпеки; сприятиме підготовці плану заходів на 2022 – 2030 роки для виконання Україною зобов’язань за Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення; готуватиме пропозиції щодо залучення міжнародної фінансової та технічної допомоги, грантів та інших міжнародних програм у сфері хімічної безпеки; аналізуватиме виконання завдань, визначених рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про заходи щодо підвищення рівня хімічної безпеки на території України», введеного в дію Указом Президента України від 19 березня 2021 р. № 104; вивчатиме результати діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій у сфері хімічної безпеки та поводження з хімічною продукцією і речовинами.

Детальніша інформація: