Міська влада Києва продовжує співпрацювати з міжнародними донорськими організаціями для підвищення енергоефективності будівель. Насамперед йдеться про заклади соціального значення – дитсадки, школи, медичні заклади тощо. Минулого року місту вдалось залучити черговий грант від Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO). 

Nordic Environment Finance Corporation (NEFCO) – організація, утворена п’ятьма європейськими країнами: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією. Працює вже більше 20 років, надаючи фінансову підтримку екологічно важливим проєктам та програмам, що націлені на зниження споживання енергоносіїв. 

Київ розпочав співпрацю з NEFCO в 2014 році, виконавши за цей час десятки проєктів комплексної та часткової енергомодернізації в закладах соціального спрямування. Минулого року Київ уклав нову грантову угоду з NEFCO на залучення понад 1 млн євро в енергоефективні проєкти.

У столиці активно впроваджується на практиці механізм ЕСКО-договорів, коли до енергоефективних заходів в дитячому садочку чи школі залучаються приватні інвестиції.

В КМДА зазначають, що вкладені кошти інвестор повертає за рахунок економії на енергоресурсах. Тобто всі зацікавлені в тому, щоб проєкт мав якомога вищу енергоефективність. Інвестор швидше повертає вкладені кошти, а школа чи дитсадок отримує економію та комфортні умови для дітей. У результаті економить і бюджет столиці, адже комунальні послуги в закладах соціальної сфери фінансуються коштами міста.

Детальніша інформація: