Проєкт LIFE2M має на меті змінити уявлення про мікромобільні транспортні засоби та заохотити більше людей до користування ними. Компанія планує запроваджувати зміни на дорогах трьох італійських міст – Палермо, Л’Аквіли та Флоренції. Чотирьохрічна програма буде зосереджена на технологіях, полегшенні доступу до зарядної інфраструктури, а також комунікаційних та інформаційних кампаніях.

У країнах-членах ЄС автомобіль переважає серед інших видів транспорту. Але незалежно від того, працює автомобіль на викопному паливі чи є він електричним – він займає місце на дорозі і сприяє утворенню заторів. Вибір велосипеда чи скутера може бути ефективнішим і чистішим, особливо для коротких поїздок. 

Деякі європейські міста безперечно асоціюються із велотранспортом: Амстердам, Севілья, Вадуц, Копенгаген, Гент, Берлін і Мальме.  

Кількість велосипедистів, які обирають електровелосипеди, все ще нижча за тих, хто обирає традиційні моделі. У 2020 році ринок електричних велосипедів зріс на 20%, але опитування понад 13 тис. велосипедистів по всій Європі показало, що вони занепокоєні щодо впливу електровелосипедів на довкілля, відносно високих витрат на заміну, короткого терміну служби батареї та безпеки дорожнього руху. 

В Італії компанія Long LIFE to Micromobility (LIFE2M) розв’язує ці проблеми та заохочує громадян обирати електровелосипеди, вантажні велосипеди та електросамокати, а не автомобілі. 30% респондентів в Італії заявили, що розглядали б можливість користуватися електровелосипедом, але лише 3% сказали, що купили б його.

Інші фактори, які впливають на купівлю електромікромобілів – це труднощі з пошуком запчастин, зокрем акумуляторів, а також відсутність належної інфраструктури мікромобільності, такої як зарядні станції або парковки. 

Головними екологічними проблемами є видобуток матеріалів, переробка батарей, викиди від виробничих процесів та енергія, яка використовується для зарядки. Від рами до батареї компоненти електромобілів  включають алюміній, вуглець, титан, літій, кобальт, марганець і нікель, які дають від 68% до 90% загального вуглецевого сліду електромобіля.  

Середній термін служби акумулятора становить від 1 до 3 років. LIFE2M розробляє акумулятори з довшим терміном служби, засновані на технології гібридних суперконденсаторів, відомих як акумулятори суперконденсаторів. Три нові станції швидкої зарядки використовуватимуть аналогічну технологію зберігання. 

Моделі електросамокатів LIFE2M, розроблені проєктом LEONARDO за фінансової підтримки Horizon 2020, адаптовані до використання матеріалів, які підлягають вторинній переробці, і є сумісними з новими акумуляторами SC. 

Проєкт передбачає модернізацію або впровадження близько 800 електросамокатів, велосипедів та електровелосипедів, вантажних велосипедів і модифікованих транспортних засобів LEONARDO у трьох містах (на сьогоднішній день представлено 250). Комунікаційні інструменти та кампанії спрямовані на підвищення обізнаності про переваги мікромобільності. Краща якість повітря, зменшення заторів, повільніший рух транспортних засобів на вулицях і доступність – це лише деякі з них. 

Зібрані дані з Палермо, Л’Аквіли та Флоренції стануть основою для майбутніх бізнес-моделей і стратегій впровадження мікромобільності в інших європейських містах. Протягом 5 років після завершення проєкту компанія Long LIFE to Micromobility планує представити понад 9 тис. мікротранспортних засобів по всьому континенту. Позитивний вплив на викиди може бути значним: очікується скорочення споживання енергії на 93%, забруднення атмосфери – на 95%, викидів CO2 – на 85%.

Детальніша інформація: