Скоро в Україні запрацює нова цифрова платформа – Національна платформа декарбонізації, яка стане ключовим інструментом енергоефективної трансформації та широкого впровадження проєктів «зеленої» відбудови України. 

19 серпня 2023 року представники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України разом з американськими партнерами з Uprisun Technology (США) провели презентацію інноваційного ІТ-інструменту в сфері енергоефективності та декарбонізації –  Національної платформи декарбонізації (National Decarbonization Platform, NDP). Результатом обговорення стало схвалення дорожньої карти запуску NDP, яка стане доступною для перших користувачів вже наприкінці 2023 року. Масштабний запуск сервісів платформи для муніципальних і приватних організацій, домогосподарств, фізичних осіб заплановано на перше півріччя 2024 року.

Платформа допоможе кожному користувачеві з будь-якої точки України – муніципалітетам, бізнесу, звичайним домогосподарствам – обрати для себе найефективніше сучасне енергоефективне чи «зелене» рішення на пільгових умовах за підтримки держави та за участі світових лідерів індустрії. Користувачам платформи відкриються великі можливості щодо вибору варіантів «зелених» та енергоефективних рішень – від енергоефективних бойлерів і накопичувачів енергії для будинку до масштабних рішень на основі сонячних панелей, теплових насосів або паливних осередків від провідних світових виробників.

Учасники платформи зможуть розраховувати на знижки від виробників, пільгові кредити, розстрочку та інші фінансові інструменти за ставками, що будуть нижчими від ринкових, і з державними гарантіями.

Детальніша інформація: