15 травня 2024 року Європейська Комісія та Європейське агентство з навколишнього середовища опублікували Довідник LULUCF для підтримки держав-членів у розробці та впровадженні їхньої політики у земельному секторі.

Використання землі та управління землекористуванням має велике значення для вирішення глобальної проблеми зміни клімату, тому що земля виконує функцію поглинача вуглецю, яку потрібно посилити, а також є джерелом викидів, які необхідно скоротити. Чисте поглинання вуглецю суходолом в ЄС-27 скоротилося на 35% у період з 2010 по 2021 рік. 

У новому звіті Єврокомісія проаналізувала стан виконання Регламенту про землекористування, зміни у землекористуванні та лісове господарство (LULUCF). У звіті, а також у нещодавній загальноєвропейській оцінці проєктів оновлених Національних планів з енергетики та клімату, було виявлено розрив близько -50 млн тонн CO2 eq у досягненні мети до 2030 року на рівні ЄС.

Однак ефективна земельна політика має великий потенціал для скорочення викидів, збільшення обсягів видалення та забезпечення життєстійких і перспективних поглиначів за допомогою відповідних і швидких дій, таких як перезволоження торфовищ, збільшення вуглецю в ґрунті та більш стале управління лісами.

З огляду на це було опубліковано Довідник LULUCF для підтримки держав-членів у розробці та впровадженні їхньої політики у земельному секторі. Результатом ініціативи, розробленої спільно Європейським агентством з навколишнього середовища і Генеральним директоратом з кліматичних питань Європейської Комісії стало створення посібника, спеціально розробленого для того, щоб:

  • роз’яснити усі складові Регламенту LULUCF, включно з вимогами до звітності та принципів звітності. У довіднику надаються практичні поради, приклади та інформація про тематичні дослідження держав-членів;
  • забезпечити підвищення якості викидів і видалення парникових газів у даних кадастру викидів сектору LULUCF за допомогою новітніх методологій і даних моніторингу;
  • поширювати знання і досвід щодо того, як можна покращити моніторинг викидів парникових газів у земельному секторі, щоб відобразити наслідки політики та заходів.

Паралельно у 2024 році Комісія розпочне процес оцінювання. Метою є оцінка регулювання на відповідність принципам «Кращого регулювання», таким як ефективність, результативність і узгодженість з іншими політиками земельного сектору.

Детальніша інформація: