Нові дослідження показують, що крихітні частинки пластикового забруднення можуть потрапляти глибоко в наші легені з кожним вдихом.
Забруднення повітря пластиковими частинками зараз є повсюдним. Попередні дослідження показали, що мікропластик і нанопластик широко поширені як на вулиці, так і в приміщенні. Пластмаси навмисно використовуються для широкого спектру косметики та засобів особистої гігієни. Вторинні джерела – це фрагменти, що утворилися в результаті розпаду більших пластикових виробів, таких як пляшки з водою або одяг.
У дослідженні Технологічного університету Сіднея використовувались складні комп’ютерні моделі, щоб з’ясувати, що відбувається, коли ми вдихаємо частинки мікропластику або нанопластику, і де в нашому тілі вони опиняються.
Вдихання посідає друге місце серед найбільш ймовірних шляхів впливу на людину. Дослідження показало, що характер дихання відіграє певну роль у тому, куди потрапляють ці пластикові частинки. Швидке дихання, коли повітря швидко рухається через ніс і горло, може призвести до потрапляння більших частинок у верхні дихальні шляхи. Уповільнене дихання дає меншим частинкам, особливо нанопластику, більше часу для подорожі глибше в дихальну систему. Потенційно вони можуть досягати чутливих, делікатних структур, розташованих глибоко в легенях. У легенях є деякі області, де пластик також частіше накопичується, що потенційно може призвести до проблем зі здоров’ям.
Дослідження переконливо свідчить про те, що пластикові частинки посилюють схильність людини до цілого ряду легеневих захворювань, включно з хронічним обструктивним захворюванням легень, фіброзом, задишкою, астмою та аномальними ураженнями в легенях. З’являється все більше доказів впливу мікропластику та нанопластику на дихальні шляхи. Проведене дослідження допоможе надати важливу інформацію для боротьби з потенційними ризиками та забезпечити ефективне втручання у сфері охорони здоров’я.
Детальніша інформація: