Якість життя у містах різко покращується, коли громади відновлюють зв’язок з природою. По всьому ЄС проєкти LIFE залучають мешканців до проєктування та будівництва міст з більшою кількістю зелених насаджень, меншою кількістю гарячих точок і доступним громадським транспортом.

Програма  LIFE перебуває в авангарді революції створення міст, сприятливих для життя. 

Наприклад, у регіоні Ломбардія на півночі Італії нещодавно завершений проєкт «LIFE у місті» об’єднав студентів, природоохоронців і науковців для захисту міського біорізноманіття, що перебуває під загрозою зникнення, у трьох містах – Мілані, Варезе та Кассано Маньяго. Проєкт мав на меті розробити та випробувати «інноваційну, спільну та партисипативну модель зеленої регенерації міст для збереження біорізноманіття». За 2 роки були проведені безкоштовні навчальні онлайн-курси з біорізноманіття та озеленення міст для вчителів, муніципальних службовців, зелених дизайнерів і містобудівників. Мешканці та студенти створювали міські сади та громадські зелені насадження, висаджуючи місцеві чагарники та сорти місцевих квітів, які приваблюють комах-запилювачів.

Разом з Болоньєю та Мадридом, Мілан також брав участь у трирічному проєкті VEG-GAP, щоб оцінити вплив посадки міської рослинності на температуру, вологість і рівень забруднення повітря. На основі отриманих результатів була створена Спільна онлайн-платформа, щоб допомогти міській владі розробляти  програми озеленення. Міські зелені насадження мають охолоджуючий вплив на міста. До того ж, це чудова можливість покращити якість життя в місті.

У провінції Алентежу, Португалія, проєкт LIFE AGUA DE PRATA має на меті повернути до життя стародавні природні підземні джерела води для зрошення міських зелених насаджень у столиці регіону Еворі. Нещодавно завершений проєкт також заохочував «міських фермерів», які вирощують власну продукцію, сприяти безпечному для клімату та водозберігаючому зрошенню на своїх ділянках. Однак візитною карткою цього проєкту є реставрація всесвітньо відомого акведука XVI століття для транспортування 120 тис. м3 води щороку з природних джерел за межі міста.

З огляду на те, що 338 млн громадян ЄС (це понад три чверті всього населення) зараз проживають у міських районах, є потреба створення сприятливих для життя міст, які також допомагатимуть пом’якшити наслідки зміни клімату та зберігати біорізноманіття. Проєкти LIFE спрямовані саме на це.

Детальніша інформація: