Всесвітній фонд природи Україна презентував комплексний план заходів, спрямований на пом’якшення наслідків посух для суббасейнів річки Тиса, а також річок Прут та Сірет.

У низинних районах суббасейнів у вегетаційний період  спостерігаються посушливі періоди, наприклад  2003, 2013 і 2015 роки.  Найпосушливішим за всю історію спостережень з 1945 року був 2022 рік. 

Посушливість території збільшується, особливо великі зміни відбулися у високогірній частині Закарпаття. Сильна посуха шкодить якості повітря та стає каталізатором масштабних лісових пожеж та пилових бур.

Посухи в басейні Дунаю стають частішими, тривалішими і призводять до значного зниження рівня води у Дунаї та його притоках, що має негативний вплив на виробництво гідроенергії та водопостачання для промисловості та населення. 

Тому важливо визначити та вжити заходів для мінімізації соціально-економічних та екологічних наслідків посухи на довкілля.

План управління посухами зосереджений на впровадженні системи раннього попередження посух та пропонує такі рішення:

  • збір та використання дощової та “сірої” води (вживаної у господарстві) для подальшого використання у побуті;
  • впровадження сталих методів зрошення;
  • відновлення водно-болотних угідь;
  • захист прибережних зон та водозахисних смуг;
  • підвищення обізнаності громадськості.

Впровадження такої системи дозволить виявити посуху на ранній стадії, здійснити пом’якшення наслідків та реактивного регулювання , “запустити” дію в рамках плану на випадок посухи, надати інформацію для прийняття рішень.

Детальніша інформація: