Париж повідомляє про позитивний вплив енергетичної реновації на соціальне житло.

Муніципальний веб-сайт Парижа узагальнив деякі з найцікавіших висновків, отриманих у результаті дослідження, проведеного Apur (Паризький семінар з міського планування) про вплив реконструкції соціального житла, проведеної у період з 2012 по 2020 рік.

Виявляється, переваги енергоефективного оновлення були досить суттєвими. У Парижі соціальний житловий сектор відповідає за 8% загального споживання енергії (без урахування автомобільного транспорту), тоді як на приватний житловий сектор припадає 38%. Переваги, досягнуті в соціальному житлі, можуть слугувати прекрасним прикладом і гарною практикою для ремонту також і в приватній сфері.

Дослідження дуже чітко показало переваги. Зокрема, рахунки за електроенергію мешканців соціального житла були скорочені на 200-450 євро на рік. Це пов’язано з тим, що в середньому відремонтовані будинки споживали на 28% менше енергії, а для тих, хто користується електричним опаленням, це зниження досягло 31%. Будинки, які використовують колективне газове опалення, зменшили споживання на 25%, а підключені до централізованого теплопостачання – на 18%. Ремонт включав оновлення фасаду будівель, заміну вікон та опалення, а також утеплення паркетної підлоги та горища.

Вплив енергетичної реновації відчувався не лише взимку. У деяких випадках це принесло не менше користі під час літньої спеки, яка стає все більш поширеною. Для квартири, розташованої на останньому поверсі будинку, ремонт будівлі допускає зниження температури від 10 до 15°C.

Місто Париж поставило собі за мету реконструювати 5 тис. соціальних будівель щороку і співфінансує цю роботу з різними соціальними орендодавцями.

Детальніша інформація: