Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив 3 млн євро, щоб допомогти українському уряду підвищити енергоефективність громадських будівель у трьох містах: Запоріжжі, Кам’янському та Луцьку. 

Ці кошти призначені для термомодернізації та енергоощадних заходів у закладах охорони здоров’я та освіти. Виділені кошти спрямують на підвищення енергоефективності у 18-ти громадських будівлях у трьох містах. Зокрема, модернізацію восьми будівель у Запоріжжі: п’яти дитячих садків і трьох шкіл, а також семи будівель у Кам’янському (4 дитячі садки і 3 школи). У Луцьку кошти підуть на енергоефективну модернізацію трьох лікарень, призначених для лікування цивільного населення та реабілітації військовослужбовців, травмованих під час війни.

Це фінансування підтримує зусилля України із «зеленої» відбудови, підвищуючи екологічну сталість, знижуючи витрати на енергію для громадських будівель та сприяючи досягненню цілей країни в галузі енергоефективності попри війну. 

Виділені кошти допоможуть українській владі й далі втілювати «Програму розвитку муніципальної інфраструктури України» (ПРМІУ) від ЄІБ, покликану покращувати громадську інфраструктуру в різних муніципалітетах. Після траншу в 3 млн євро загальний обсяг коштів, виділених на ПРМІУ у 2023 році, становитиме 11,74 млн євро. З них 8,74 млн євро було використано для підтримки ключових муніципальних проєктів, як-от рекультивація Грибовицького сміттєзвалища та управління твердими побутовими відходами у Львові, впровадження енергоефективних заходів у дитячих садках Сум, а також покращення систем водопостачання та водовідведення у Луцьку.

Ця фінансова підтримка є частиною пакета Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ та підкріплюється гарантією Європейського Союзу. Підтримка ЄІБ для України від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році вже сягнула 1,7 млрд євро фінансування на терміновий ремонт зруйнованої інфраструктури країни.

Детальніша інформація: