В Івано-Франківську другий рік поспіль діє майстерня з переробки пластику «EcoREactive». Пластмасу волонтери майстерні збирають під час екоакцій на природі. Також контейнери для збору кришечок розмістили у деяких ОСББ і в середмісті Івано-Франківська. З переробленого пластику роблять лавки, які встановлюють на туристичних маршрутах, у дворах ОСББ, дитячих майданчиках чи місцях відпочинку. 

За 2 роки роботи майстерні за допомогою партнерів було зібрано зі сміттєзвалищ 3 тонни пластику. Волонтери збирають пластик типу HDPE (2), адже він безпечний для користування. Його можна до 20 разів переробляти і він легко плавиться при низьких температурах.

Все почалося з екоакцій «Рятувальники для природи» у 2018 році. Тоді волонтери громадської організації «Гірський рятувальний центр» за 2 роки провели до 30 екоакцій з прибирання берегів Дністра. У зонах відпочинку назбирували чимало пластику. Об’ємні ПЕТ-пляшки забирали багато місця, тому й задумалися, як зменшити кількість сміття.

Надалі, використовуючи нідерландські креслення станків, самотужки почали виготовляти дробарку та екструдер. Перші станки волонтери виготовляли за власні гроші. Спочатку виготовили дробарку, яку згодом охрестили «КришкожЕрою», яка й подрібнює пластик у крихту, а згодом запрацював екструдер.  

Проте волонтери хотіли «дати шанс на нове життя» пластику. Тож наступне, що хотіли придбати — термопрес, щоб плавити пластмасу. Гроші на термопрес зібрали завдяки конкурсу краудфандингової платформи спільно з Міжнародним фондом «Відродження». Зараз у майстерні є ще й фрезерувальний станок, щоб нарізати плити з пластику для тих чи інших потреб.

Наразі в «EcoREactive» виготовили близько 70 лавок з переробленого пластику. Їх поставили у громадах Франківщини та Львівщини. У 2022 році екомайстерню відзначили нагородою за впровадження сталих практик у життя, яку отримали у Брюсселі.

Слід зазначити, що в Україні є декілька майстерень з переробки пластику: в Одесі, на  Закарпатті, у Луцьку, Львові, а до війни майстерня працювала й у Чернігові. 

Детальніша інформація: